TRENING PRZYGOTOWUJĄCY DO NART ORAZ PO NARTACH

Trening przygotowujący do nart, oraz po nartach Sezon narciarski już się rozpoczął. Niedługo miłośnicy białego szaleństwa znajdą się na stokachnarciarskich. Pamiętajmy jednak by dobrze przygotować zarówno czynny jak i bierny aparat ruchu,czyli mięśnie stawy ścięgna i więzadła. Jazda na nartach ma być przecież dla nas wielką frajdą i udanązabawą.

Bardziej będziesz panował nad nartami gdy twoje mięśnie będą przygotowane do tak specyficznego wysiłku fizycznego z którym na co dzień przecież nie masz styczności. Siły które działają na narciarza podczas zjazdu są olbrzymie, więc prawdopodobieństwo nabawienia się kontuzji jest również bardzo duże. Nie wspomnę już o mikrourazach mięśniowych tzw. „zakwasy” które męczą nas nawet przez kilka dni po pierwszym dniu jazdy na nartach. Trening siłowy wraz z ćwiczeniami rozciągającymi pomoże zminimalizować niebezpieczeństwo nabawienia się kontuzji.

Ćwiczenia rozciągające są dla nas bardzo ważne, ponieważ po treningu siłowym nasze mięśnie ulegają skróceniu, czyli nasza ruchomość w stawach zmniejsza się. Aby temu zapobiec po każdym treningu należy wykonać stretching. Zanim wepniesz buty w narty również powinieneś wykonać rozgrzewkę, której celem będzie zwiększenie ruchomości w stawach.
Ułatwi ci to przyjmowanie optymalnych pozycji ciała np. przy krawędziowaniu. Jako instruktor kulturystyki oraz narciarstwa zjazdowego, przygotowałem dla Państwa specjalny trening, który w krótkim czasie przygotuje Państwa do wyjazdu na narty czy snowboard. Tylko osobisty trener spowoduje to, że ćwiczenia choć trudne staną się miłą zabawą. Zadzwoń już dziś i umów się na pierwsze bezpłatne spotkanie.

Activlive - napisz wiadomość